Poznajmy się

Z neurologią jako dyscypliną kliniczną związałem się jeszcze w okresie studiów medycznych na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W latach 2001-2002 byłem stypendystą programu Socrates-Erasmus na Uniwersytecie Claude Bernard w Lyonie zapoznając się z najnowszymi standardami diagnostyczno-terapeutycznymi w tej bardzo nowoczesnej jednostce. Po powrocie do Gdańska zostałem pracownikiem Kliniki Neurologii Dorosłych . W 2008 roku obroniłem doktorat, zaś w 2018 roku zostałem doktorem habilitowanym. Główne moje zainteresowania kliniczne dotyczą udarów mózgu, zaburzeń pamięci, stwardnienia rozsianego jak również zawrotów i bólów głowy (w tym szczególnie Migreny).

Lekarz Neurolog Gdańsk

W trakcie zdobywania umiejętności i doświadczenia zawodowego moje zainteresowania ukierunkowałem na choroby naczyniowe mózgu ze szczególnym uwzględnieniem udaru niedokrwiennego mózgu, jego epidemiologii, terapii ostrej fazy oraz prewencji. Aktywnie uczestniczyłem w rozwijaniu w Klinice terapii specyficznej udaru niedokrwiennego za pomocą rekombinowanego aktywatora plazminogenu (rt-Pa) oraz trombektomii mechanicznej (od roku 2015) i kraniektomii dekompresyjnej. Uczestniczyłem także w kursach dotyczących terapii ostrej fazy, organizowanych przez renomowane ośrodki europejskie, m.in. University of Heidelberg. Chcąc kompleksowo opiekować się pacjentami z udarem mózgu zaangażowałem się także w zagadnienia dotyczące prewencji, intensywnej opieki w neurologii oraz tematykę związaną z orzekaniem śmierci mózgu. W przedmiocie zapobiegania udarom mózgu – główne moje zainteresowania dotyczą zatorowości sercopochodnej w tym kwalifikacji do zamykania przetrwałego otworu owalnego oraz przezskórnego zamknięcia uszka lewego przedsionka w nawrotowym udarze kardiogennym i przeciwwskazaniach do antykoagulacji.

Jestem współautorem około 100 publikacji naukowych, doniesień zjazdowych i rozdziałów w podręcznikach. W przeszłości współpracowałem m.in. z Urzędem Marszałkowskim realizując programy poprawy monitorowania i prewencji udaru mózgu w regionie. Byłem wykładowcą na kursach dla neurologów, lekarzy rodzinnych oraz anestezjologów. Swoją wiedzą dzielę się chętnie z młodszymi lekarzami.

Wybrane publikacje

Galeria zdjęć

Gabinet

Poznaj opinie pacjentów, którzy skorzystali z mojej wiedzy

Wizyta dotyczyła bólu w okolicy dolnej żuchwy.Z wywiadu lekarz określił co było powodem bólu oraz zabieg.

Marek Z.

Jak najbardziej polecam wizytę u dr Chwojnickiego-słucha pacjenta,udziela wyczerpujących odpowiedzi i jest szczerze zainteresowany,zeby pomoc i wyleczyć pacjenta.Dodatkowy plus za łatwa rejestracje i punktualność.

Mia.

Była to moja pierwsza wizyta u dr Chwojnickiego. Lekarz spokojnie mnie wysłuchał, zadał kilka pytań, zbadał. Dokładnie omówił ze mną różne opcje diagnostyki i zasugerował najlepszą dla mojego przypadku. Odpowiadał na każde moje pytanie, rozwiał wątpliwości. Pierwszy neurolog który wszystko mi dokładnie tłumaczył i nie zbywał półsłówkami. Polecam, Magda

Magda.

Miły, rzeczowy, komunikatywny lekarz. Poświęca czas pacjentowi i jest dociekliwy. Wizyta zgodnie z umówioną godziną.

Pacjent.
arrow_back arrow_forward
star_rate star_rate star_rate star_rate star_rate
5/5 na podstawie 30 opinii Pacjentów

Professmed

Gabinet w Gdańsku
ul. Tartaczna 3,
80-839 Gdańsk Tel +48 506 135 515 Wyznacz trasę

Medgart

Gabinet w Gdańsku
ul. Marii-Curie-Skłodowskiej 3, 80-210 Gdańsk II piętro Tel 58 5507333 Wyznacz trasę
Umów wizytę

Centrum Zdrowy Profil

Gabinet w Gdańsku
ul. Jabłoniowa 20, 80-175 Gdańsk, Polska Tel 664 174 000 Wyznacz trasę
Umów wizytę

Pelplińskie Centrum Zdrowia

Gabinet w Pelplinie
ul. Bpa Dominika 11, 83-130 Pelplin Tel 58 6998000 Wyznacz trasę

credit_card Przyjmuję płatność kartą

Masz pytanie?

Napisz lub zadzwoń, a ja odpowiem na wszystkie Twoje pytania