Cefaly – Leczenie i Prewencja migreny

Co to jest Cefaly®?

Urządzenie Cefaly® jest Zewnętrznym Stymulatorem Nerwu Trójdzielnego (e-TNS). Na czole umieszcza się samoprzylepną elektrodę, do której za pomocą magnesów przyczepia się Urządzenie Cefaly®. Poprzez tą elektrodę Cefaly® generuje precyzyjne mikroimpulsy do gałęzi czołowych nerwu trójdzielnego, celem zmniejszenia bólu migrenowego oraz zapobieganiu atakom migreny. Urządzenie Cefaly® posiada certyfikat CE dla urządzeń medycznych oraz certyfikat ISO dla urządzeń medycznych.


Cefaly oferuje najlepszy wskaźnik bezpieczeństwa do skuteczności w porównaniu do dostępnych na rynku doustnych leków przeciwmigrenowych. Jest leczeniem z wyboru dla pacjentów cierpiących z powodu częstych ataków migreny. Cefaly pozwala znacząco zmniejszyć ilość zużywanych leków, a także zdecydowanie poprawić jakość zycia pacjentów cierpiących z powodu migreny. To rozwiązanie dla większości pacjentów z migreną. Cefaly posiada certyfikat dla urządzeń medycznych CE oraz spełnia standardy ISO dla urządzeń medycznych.

Dla kogo jest przeznaczone Cefaly®?

Cefaly® jest przeznaczone dla pacjentów cierpiący z powodu częstych migren, szczególnie kiedy konieczna jest redukcja zużywanych leków.

W jaki sposób używać Cefaly® ?

W celu zapobiegania atakom migreny:
regularne stosowanie Cefaly®(codziennie 1 sesja 20 minutowa – program II) spowoduje zmniejszenie częstotliwości występowania migren.

W celu leczenia ataku migreny lub ostrego bólu głowy:
zastosuj Cefaly®przez 40 – 60 minut (2-3 sesje programem I), a ból zniknie, zdecydowanie się zmniejszy i/lub skróci jego czas.

Urządzenie Cefaly® jest skuteczne!

W przeprowadzonych badaniach klinicznych, 81% pacjentów stosujących się do zaleceń stosowania wykazywało znaczącą redukcję ataków migreny i było usatysfakcjonowanych z leczenia Urządzeniem Cefaly®. Zanotowano także ponad 75% redukcję zużycia leków przeciwmigrnowych u tych pacjentów.

Urządzenie Cefaly® daje najlepszy wskaźnik skuteczności do bezpieczeństwa w porównaniu do wszystkich stosowanych aktualnie doustnych leków przeciwmigrenowych i stanowi aktualnie leczenie z wyboru dla pacjentów mających bardzo częste ataki migreny.

Urządzenie Cefaly®jest bardzo bezpieczne!

Na dzień dzisiejszy Urządzenie Cefaly® jest najbezpieczniejszym sposobem leczenia migreny. Nie wystąpiły żadne ciężkie działania niepożądane w trakcie prowadzonych badań klinicznych. Nie zanotowano również żadnych incydentów lub znaczących działań niepożądanych ani w żadnym badaniu klinicznych ani u tysiąców pacjentów, którzy używają lub używali Cefaly® w ciągu ostatnich lat.

Sprawdź czy Urządzenie Cefaly® jest skuteczne w Twoim przypadku:

Za 199 PLN możesz wypróbować Cefaly® w ciągu 60 dni.

Kup Urządzenie Cefaly® za 1 199 PLN, a jeżeli do 60 dni nie będziesz zadowolony z jego działania po prostu zwróć urządzenie a zwrócimy Ci 1 000 PLN.

Jeżeli będziesz zadowolny – zatrzymaj urządzenie.

Zestaw Cefaly® zawiera:

 • urządzenie Cefaly®,
 • opakowanie,
 • instrukcję obsługi w języku polskim,
 • ładowarkę i kable,
 • 4 elektrody Cefaly® – każda do 20-krotnego wykorzystania,
 • nawilżane chusteczki do oczyszczenia skóry.

W celu zakupu lub wypróbowania urządzenia Cefaly®skontaktuj się ze mną.

Działania niepożądane Cefaly

 • występują u ok. 4,3% pacjentów
 • mają charakter łagodny i są całkowicie odwracalne,
 • najczęstsze: nietolerancja na impuls generowany przez Cefaly na czole,
 • najcięższe: alergia skórna na klej elektrody

Najczęstsze działania niepożądane

 • nietolerancja na impuls Cefaly w okolicy czoła: 1,25%
 • uczucie zmęczenia w trakcie sesji lub po jej zakończeniu: 0,65%
 • ból głowy po sesji: 0,52%
 • podrażnienie skóry czoła: 0,22%

Charakterystyka pola elektromagnetycznego

Pole magnetyczne w okolicach Cefaly jest niższe niż 0,2uT (i.e. 2mG). Wartość ta jest nieistotna w stosunku to pola wytwarzanego przez maszynkę do golenia (najczęściej pomiędzy 15 i 1500 uT, mierzona w odległości 3 cm) lub przez suszarkę do włosów (najczęściej pomiędzy 6 i 2000 uT).

Dane długoterminowe

Neurostymulacje są stosowane już od więcej niż 20 lat, a urządzenia były implantowane do czaszki i pracowały ciągle przez kilka lat. Problemy związane z implantowanymi urządzeniami związane były z działaniami chirurgicznymi, a nie z technikami neurostymulacyjnymi. Dlatego też metoda ta jest uważana za wyjątkowo bezpieczną. Cefaly to wielki krok na przód w neurostymulacji, który pozwala zastosować tą technikę w nieinwazyjny i wygodny dla pacjenta sposób.

Umów wizytę

W Gdańsku lub Pelplinie

Poznaj opinie pacjentów, którzy skorzystali z mojej wiedzy

Wizyta dotyczyła bólu w okolicy dolnej żuchwy.Z wywiadu lekarz określił co było powodem bólu oraz zabieg.

Marek Z.

Jak najbardziej polecam wizytę u dr Chwojnickiego-słucha pacjenta,udziela wyczerpujących odpowiedzi i jest szczerze zainteresowany,zeby pomoc i wyleczyć pacjenta.Dodatkowy plus za łatwa rejestracje i punktualność.

Mia.

Była to moja pierwsza wizyta u dr Chwojnickiego. Lekarz spokojnie mnie wysłuchał, zadał kilka pytań, zbadał. Dokładnie omówił ze mną różne opcje diagnostyki i zasugerował najlepszą dla mojego przypadku. Odpowiadał na każde moje pytanie, rozwiał wątpliwości. Pierwszy neurolog który wszystko mi dokładnie tłumaczył i nie zbywał półsłówkami. Polecam, Magda

Magda.

Miły, rzeczowy, komunikatywny lekarz. Poświęca czas pacjentowi i jest dociekliwy. Wizyta zgodnie z umówioną godziną.

Pacjent.
arrow_back arrow_forward
star_rate star_rate star_rate star_rate star_rate
5/5 na podstawie 30 opinii Pacjentów

Professmed

Gabinet w Gdańsku
ul. Tartaczna 3,
80-839 Gdańsk Tel +48 506 135 515 Wyznacz trasę

Medgart

Gabinet w Gdańsku
ul. Marii-Curie-Skłodowskiej 3, 80-210 Gdańsk II piętro Tel 58 5507333 Wyznacz trasę
Umów wizytę

Centrum Zdrowy Profil

Gabinet w Gdańsku
ul. Jabłoniowa 20, 80-175 Gdańsk, Polska Tel 664 174 000 Wyznacz trasę
Umów wizytę

Pelplińskie Centrum Zdrowia

Gabinet w Pelplinie
ul. Bpa Dominika 11, 83-130 Pelplin Tel 58 6998000 Wyznacz trasę

credit_card Przyjmuję płatność kartą

Masz pytanie?

Napisz lub zadzwoń, a ja odpowiem na wszystkie Twoje pytania